Życiowy sukces Kamila Wiśniewskiego. Wygrał etap Rajdu Dakar!

Kamil Wiśniewski odniósł życiowy sukces na dziesiątym etapie Rajdu Dakar. Zawodnik ORLEN Team po raz pierwszy w karierze okazał się najlepszy na linii mety. Dzięki temu Wiśniewski umocnił się na piątym miejscu w "generalce".

Dla Kamila Wiśniewskiego jest to pierwszy Rajd Dakar, w którym broni barw ORLEN Team. Wsparcie najlepszego polskiego zespołu przełożyło się na ogromny sukces w postaci etapowego zwycięstwa Polaka. Wiśniewski środową trasę pokonał w nieco ponad trzy godziny i wyprzedził kolejnego w stawce Zdenka Tumę o 48 sekund.

Wiśniewski jako jedyny kierowca quada z czołówki nie popełnił błędów nawigacyjnych na trasie środowego etapu. Dość powiedzieć, że właściwy kierunek jazdy zgubił lider Ingacio Casale, który dojechał do mety niemal 45 minut za zawodnikiem ORLEN Team.

Życiowy wynik pozwolił Wiśniewskiemu na umocnienie się w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar na piątej pozycji. Zawodnik ORLEN Team w tej chwili traci niespełna 50 minut do czwartego w stawce Manuela Andujara z Argentyny.

Przed startem tegorocznego Rajdu Dakar polski quadowiec podkreślał, że jego celem jest zajęcie miejsca w czołowej piątce. Po środowym sukcesie Wiśniewski zrobił kolejny krok ku realizacji tego marzenia. Potwierdzeniem słów Wiśniewskiego jest wygrana na dziesiątym etapie Rajdu Dakar. To pierwszy taki sukces polskiego quadowca w karierze.

Środowy etap został skrócony przez organizatorów w związku z kiepską pogodą oraz silnym wiatrem.

Wyniki 10. etapu Rajdu Dakar - quady:
1. Kamil Wiśniewski (ORLEN Team) 3:04.11
2. Zdenek Tuma (Barth Racing Team) +0.48
3. Rafał Sonik (Sonik Team) +3.42
4. Manuel Andujar (7240 Team) +3.46
5. Italo Pedemonte (Enrico Racing Team) +4.56

Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.