Rajd Dakar zmienia życie. Wyjątkowy projekt ORLEN Team

Gdy przed laty do Warszawy przyjeżdżał dyrektor Rajdu Dakar, zapowiadał Jackowi Czachorowi i Markowi Dąbrowskiemu, by zapamiętali ten dzień, bo Dakar zmieni ich życie. Tak też się stało. W ten sposób powstał ORLEN Team

Dziś trudno sobie wyobrazić Rajd Dakar bez ORLEN Team. Polski zespół ma na swoim koncie szereg sukcesów, uznaną markę na arenie międzynarodowej i od 20 lat regularnie pojawia się na starcie najtrudniejszego i najbardziej prestiżowego rajdu świata.

Pierwszy start Polaków w Rajdzie Dakar był jednak nie lada wydarzeniem. - Pamiętam jak wtedy do Warszawy przyjeżdżał ówczesny dyrektor Dakaru, to zapowiadał, żebyśmy zapamiętali ten dzień, bo on zmieni nasze życie. Tak się też się stało - powiedział po latach Marek Dąbrowski, jedna z żywych legend ORLEN Team.

Dziś trudno ocenić, w którym miejscu znalazłby się polski motorsport gdyby nie powstanie ORLEN Team, a to właśnie Czachor ma w tym spory udział. Wszystko zaczęło się od jego marzenia o starcie w Dakarze.

PKN ORLEN za sprawą Dakaru realizuje jasną strategię, zwiększa świadomość swojej marki poprzez najbardziej naturalne dla siebie środowisko - motorsport. Warto przy tym zauważyć, że tak długo firma z Płocka nie jest związana chociażby z niezwykle popularną siatkówką, co pokazuje jak kluczowe znaczenie ma motosport dla PKN ORLEN.

ORLEN Team nie zamierza też się zatrzymywać. W roku 2020 po raz pierwszy stał się zespołem międzynarodowym, po tym jak dołączył do niego Czech Martin Prokop. Do tego polski zespół ma prawo myśleć o tym, by w niedalekiej przyszłości sięgnąć po zwycięstwo w Rajdzie Dakar.

Kierowca rajdowy Martin Prokop wraz ze swoim teamem podczas tegorocznej edycji Rajdu Dakar

Taką polską nadzieją na końcowy triumf jest oczywiście Jakub Przygoński, który mimo zaledwie 34 lat należy już do ścisłej czołówki Dakaru. Przygoński należy do ORLEN Team od roku 2007. W Dakarze najlepszymi miejscami jakie zajął są szóste miejsce na motocyklu (2014) oraz czwarte w samochodach (2019 rok). W roku 2020 plany walki o zwycięstwo pokrzyżowała mu awaria skrzyni biegów i układu wspomagania, ale nikt nie ma wątpliwości, że do końca rywalizacji będzie dawał z siebie wszystko.

Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.