ORLEN Team stawia na najlepszych. To już nie tylko Dakar, ale i F1

ORLEN buduje swoją markę. Nie tylko w biznesie, ale też w motorsporcie. W Rajdzie Dakar zespół wspierany przez firmę z Płocka występuje od początku XXI wieku. Teraz możemy go zobaczyć również w Formule 1.

Największe firmy paliwowe chcą być kojarzone z motorsportem, bo to dla nich naturalne środowisko promocji. Na samochodach Formuły 1 znajdziemy logotypy zagranicznych koncernów, podobnie zresztą jak w innych prestiżowych seriach wyścigowych czy Rajdzie Dakar.

- Pamiętam swój pierwszy Dakar. Jechałem sam z Markiem Dąbrowskim i mieliśmy do dyspozycji ledwie jednego mechanika. Teraz ORLEN Team to duży, zgrany zespół. Na sukces każdego zawodnika pracuje sztab ludzi. Ma najlepszej klasy sprzęt - powiedział Jacek Czachor, od którego zaczęła się przygoda ORLEN Team z Dakarem.

Z dumą możemy stwierdzić, że Polska w tej chwili ma swojego mecenasa w tych najważniejszych imprezach, jakimi są Formuła 1 i Rajd Dakar. ORLEN Team w najtrudniejszym rajdzie terenowym gości od 20 lat i stało się to już tradycją. Za to w F1 pojawił się w roku 2019 wraz z nawiązaniem współpracy z Robertem Kubicą.

- Rok 2019 był dla nas bardzo udany. Zaczął się od czwartego miejsca Kuby Przygońskiego w Dakarze, a później pokazaliśmy się w Formule 1. To królowa motorsportu. To część naszego DNA, która spowodowała, że marka ORLEN stała się jeszcze bardziej rozpoznawalna na całym świecie - skomentowała Anna Ziobroń, dyrektor ds. marketingu sportowego w PKN ORLEN.

ORLEN Team doszedł do sukcesu etapami. Jakub Przygoński korzysta dziś z terenówki przygotowanej przez X-raid, czyli najlepszą firmę obsługującą samochody terenowe i mającą na koncie szereg zwycięstw w Dakarze. Adam Tomiczek i Maciej Giemza dysponują zaś motocyklami Husqvarny.

Coraz większe znaczenie marki ORLEN na arenie międzynarodowej doprowadziło do tego, że w roku 2020 zespół po raz pierwszy postawił na zagranicznego kierowcę. Do rywalizacji w klasyfikacji samochodów zgłoszony został Czech Martin Prokop, wspieranego przez spółkę Benzina.

- To jest ten moment, gdy podjęliśmy decyzję, że ORLEN Team nie może być reprezentowany tylko przez zawodników z Polski - wyjaśniła Ziobroń, bo ORLEN odnosi już sukcesy w biznesie nie tylko na terenie Polski, ale również w Niemczech, Czechach czy na Słowacji.

Rok 2020 przyniósł nam nie tylko kolejny występ ORLEN Team na Dakarze, ale również współpracę z zespołem Alfa Romeo Racing ORLEN, którego została sponsorem tytularnym. To pierwszy tego typu przypadek w historii firmy z Polski. Ponadto trzech najlepszych kartingowców z Akademii ORLEN Team otrzyma szansę szkolenia w juniorskim zespole z Hinwil.

Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.