Jakub Przygoński drugi na mecie etapu. Najlepszy wynik w tegorocznym Dakarze

Jakub Przygoński dojechał do mety dziesiątego etapu Rajdu Dakar na drugiej pozycji. To najlepszy wynik kierowcy ORLEN Team w tegorocznej edycji imprezy. Do najszybszego Carlosa Sainza stracił on nieco ponad trzy minuty.

W środę Jakub Przygoński po raz kolejny udowodnił, że gdy tylko omijają go problemy techniczne, to należy do ścisłej czołówki Rajdu Dakar. Kierowca ORLEN Team spokojnie rozpoczął etap, ale przyspieszał z każdym kilometrem, co na ostatnim punkcie pomiaru dało mu drugą pozycję.

Lepszy od Przygońskiego okazał się jedynie Carlos Sainz, dwukrotny triumfator Dakaru i lider tegorocznej edycji. Hiszpan był szybszy od reprezentanta ORLEN Team ledwie o trzy minuty.

To kolejne etapowe podium dla Przygońskiego w historii jego startów w Rajdzie Dakar. Stanowi one mało pocieszenie dla kierowcy ORLEN Team, który już pierwszego dnia rywalizacji miał awarię skrzyni biegów i stracił kilka godzin na środku pustyni. To pozbawiło go szansy na zwycięstwo w najtrudniejszym rajdzie świata.

Drugi z kierowców ORLEN Team, Martin Prokop, został sklasyfikowany na mecie z jedenastym czasem.

Środowy etap został skrócony ze względu na trudne warunki panujące na trasie i porywisty wiatr. Przekonał się o tym chociażby Fernando Alonso, który dachował już na samym początku rywalizacji. Były mistrz świata F1 wrócił do rywalizacji, ale wskutek przygody stracił ponad godzinę.

Wyniki 10. etapu Rajdu Dakar - samochody:
1. Carlos Sainz (X-raid Team) 2:03.43
2. Jakub Przygoński (ORLEN Team) +3.05
3. Giniel de Villiers (Toyota Gazoo Racing) +4.26
4. Pierre Lachaume (PH Sport) +6.10
5. Yazeed Al-Rajhi (Overdrive Toyota) +6.30

Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.