Dakar atrakcyjny dla kierowców z F1. Czy zobaczymy w nim Roberta Kubicę?

Przed laty Robert Kubica rywalizował na wyścigowych torach z Fernando Alonso, teraz z Hiszpanem w Rajdzie Dakar mierzy się Jakub Przygoński z ORLEN Team. Do ORLEN Team należy też Kubica. Czy to oznacza, że wkrótce w Dakarze zobaczymy krakowianina?

Rajd Dakar staje się coraz atrakcyjniejszą opcją dla kierowców z Formuły 1. Fernando Alonso w roku 2020 stał się pierwszym byłym mistrzem świata F1, który postanowił się zmierzyć z najtrudniejszą imprezą terenową świata. I tak jak przed laty z Hiszpanem mierzył się Robert Kubica, tak teraz robi to Jakub Przygoński z ORLEN Team.

- Obserwowanie go będzie ciekawym zjawiskiem. To jest wielka postać. Akurat jego nie brałem pod uwagę, jeśli chodzi o walkę o czołowe pozycje. Fernando potrzebuje trochę doświadczenia, aby jechać bardzo szybko. To jednak będzie kierowca, który w niedalekiej przyszłości zacznie odgrywać znaczącą rolę w tej dyscyplinie - mówił jeszcze przed Dakarem Jakub Przygoński z ORLEN Team.

Rzeczywistość przekroczyła jednak najśmielsze oczekiwania. Alonso swoimi kolejnymi występami zachwyca ekspertów i rywali. Regularnie melduje się w czołowej dziesiątce. Na mecie ósmego etapu był nawet drugi. - Ten występ przekracza moje oczekiwania - powiedział Hiszpan do dziennikarzy zgromadzonych w Arabii Saudyjskiej.

Dlatego coraz częściej mówi się o kolejnych kierowcach F1, którzy przychylnym okiem patrzą na Rajd Dakar. Głośne nazwiska przyciągają bowiem uwagę sponsorów i kibiców. W roku 2021 w imprezie może wystartować Jenson Button, mistrz świata F1 z sezonu 2009.

Nie należy przy tym zapominać, że do ORLEN Team należy w tej chwili Robert Kubica. Polak już wielokrotnie udowadniał, że jest kompletnym kierowcą. Ma w swojej karierze epizod związany z rajdami samochodowymi i zdobyty tytuł mistrzowski w klasie WRC2. Polak w roku 2020 będzie rezerwowym kierowcą Alfa Romeo Racing ORLEN w F1, ale jego plany na dalszą przyszłość są nieznane.

W sierpniu 2019 roku do startu w Dakarze polskiego kierowcę namawiał chociażby Martin Prokop, który poznał Kubicę przy okazji rywalizacji w rajdach płaskich, a teraz sam należy do ORLEN Team.

- Na razie czuję się na to za młody. Martin mówi, że takie rzeczy jak Dakar przychodzą z wiekiem - powiedział niedawno Kubica.

Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.