Adam Tomiczek - sylwetka sportowca

Karierę zaczął od rowerów, na motocyklu pojawił się dopiero w roku 2008. Było to o tyle zaskakujące, że jego ojciec był wicemistrzem świata w enduro.

Rodzice Tomiczka nie zgadzali się jednak na to, by ten rywalizował na motocyklach ze względu na towarzyszące rajdom ryzyko. Gdy długo wyczekiwana zgoda nadeszła, Adam pokazał pełnię swoich możliwości.

Nauka pod okiem ojca Andrzeja przyniosła efekty w postaci pierwszych medali - zaczęło się od wicemistrzostwa Polski w klasie MX85. Następnie przyszły udane występy w mistrzostwach świata i Europy w enduro.

W 2016 roku dołączył do Akademii Młodych Talentów ORLEN i rozpoczął starty w najważniejszych zawodach motorsportowych świata. Na koncie Tomiczka są liczne występy w Pucharze Świata Baja i Pucharze Świata Cross Country, min. podium w Pucharze Świata w rajdach terenowych oraz w Pucharze Świata w rajdach baja w klasyfikacji juniorów sezonu 2019. W ostatnich latach regularnie znajdował się w czołówce juniorskiego Pucharu Świata Cross Country. W zeszłorocznym Rajdzie Dakar zajął 16. miejsce, co zważywszy na jego wiek, jest wspaniałym rezultatem.

Przez FIM określony został przyszłością światowych sportów motorowych.

Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.